Z myślą o zwiększeniu konkurencyjności firm w branży wychowania przedszkolnego przygotowaliśmy analizę przedszkoli i żłobków.

Dzielimy się z Państwem tym doświadczeniem, bo być może jest to dobry moment również dla Państwa, aby wprowadzić zmiany, które zmienią sytuację w Waszej placówce.

Naszym celem było stworzenie marki opartej na trwałej, emocjonalnej więzi pomiędzy przedszkolem, a rodzicem. Byliśmy przekonani, że marka cechująca się konsekwencją, autentycznością i poważnym traktowaniem rodzica zyska zaufanie i lojalność klienta i pozostanie dla niego najlepszym wyborem.

Skąd o tym wiemy?

Podczas budowy marki dla krakowskiego przedszkola przeprowadziliśmy szereg analiz, dzięki którym dowiedzieliśmy się o stanie Państwa branży.

Jej główną słabością, co wynika z badań, jest wysoki poziom braku zaufania do żłobków i przedszkoli. Pogłębiając analizę, dowiedzieliśmy się, że większość tych obaw wynika z postrzegania przedszkoli jako niepoważnych, a nie z powodu ich realnego stanu.

Nie wiem, dlaczego przedszkola traktują mnie jak malucha. Strona internetowa powinna informować mnie o bieżących sytuacjach, a nie stanowić rysowanki mojego dziecka.
Jedno z odpowiedzi w pytaniu otwartym

Większość przedszkoli i żłobków nie posiada głównego kanału komunikacyjnego z rodzicami, jakim jest strona internetowa. A jeśli już, to w bardzo dużej większości utrzymany jest w zabawowej formie, której odbiorcą są raczej dzieci niż ich rodzice. I tu pojawia się pytanie:

Jak mam traktować poważnie "instytucję" (bo tak często rodzice traktują prywatne przedszkola i żłobki), w której moje dziecko codziennie spędza krótszy lub dłuższy czas, skoro instytucja ta nie posiada swojego miejsca w Internecie, miejsca, w którym znalazłabym ważne z mojej perspektywy informacje, na przykład na temat kadry? A jeśli istnieje taka strona internetowa, to często nie była aktualizowana od kilku lat.

Na podstawie tych informacji przygotowaliśmy konkurencyjną markę "Małymi Kroczkami". Uznaliśmy, że musimy uciec od standardowej estetyki, tworząc taką, której odbiorcą będzie osoba najczęściej podejmująca decyzję na temat wyboru przedszkola i żłobka - mama.

Zbudowaliśmy 4 koncepty komunikacyjne skierowane do rodziców, a wybrany koncept: "Odkrycie" wdrożyliśmy w markę.

Bid Idea:

Każde dziecko buduje świat od nowa.

Odkrywamy świat wspólnie z dziećmi,
prowadząc je indywidualną ścieżką,
bez narzucania istniejących koncepcji świata.

Wdrożenie koncepcji budowy świata od podstaw postanowiliśmy przedstawić na podstawie nauki sznurowania, widząc w niej pierwszy etap rozwijania się samodzielności u dziecka.

Tak powstała silna marka o wyraźnie unikalnym wizerunku. Skupiona na perspektywie rodziców i pochylająca się nad ich problemami. Taki wizerunek przekłada się na ich zaufanie do całej działalności, która polega przecież na sprawowaniu opieki nad ich dziećmi.

Mając doświadczenie, które pozyskaliśmy przy tym projekcie, chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy.

Jakie korzyści odniosą Państwo dzięki współpracy z nami?

Stworzymy unikatowe logo, które będzie wizualizacją wszelkich skojarzeń i emocji, które budzi marka, lub odświeżymy obecne. Zaproponujemy odpowiedni dla Państwa możliwości sposób komunikacji z klientem. Jeśli będzie taka potrzeba, zaprojektujemy szatę graficzną dla strony www. Wykonamy profesjonalne zdjęcia oraz stworzymy materiały promocyjne, dzięki którym marka stanie się rozpoznawalna. Wydobędziemy nowe rozwiązania, które pozwolą na to, aby przedszkole było zawsze o krok przed konkurencją. Proponujemy Państwu zbudowanie silnej marki, która spotka się z zainteresowaniem ze strony klientów. Podsumowując, zyskają Państwo:

  • Odświeżony lub nowy logotyp
  • System identyfikacji wizualnej
  • Plan komunikacji z klientem
  • Nową lub odświeżoną stronę www


Jaka jest nasza propozycja?

Chcemy zaoferować Państwu współpracę, w ramach której w niedługim czasie rozbudzimy potencjał Państwa przedszkola. Ponadto, w ramach oszczędności związanych z wykonaną już przez nas, a niezbędną do opracowania nowej marki, analizą rynku, otrzymają państwo preferencyjne ceny.

Zanim przystąpimy do współpracy, zachęcamy
do kontaktu w sprawie darmowych konsultacji.

Marcin
Specjalista ds. wizerunku

 

Tel.: 510 525 239